Піщаник – порода, що складається з природного каменю, являючи собою сукупність піщинок, пов’язаних кремнистою або глинистою масою, що цементує.
Піщаник досить міцний камінь.
Щоб оцінити піщаник як гірську породу, його основні характеристики повинні включати: мінеральний склад, водопоглинання і густість. Якщо піщаник розглядається як матеріал для будівництва, то враховується міцність та форма, розмір та фракцію.

Класифікація пісковику

Як і всі камені (природні або натуральні), піщаник ділиться на: необроблений і оброблений. Необроблений піщаник включає плоский (дикун і плитняк), бутовий (бут), кладочний і сипкий (щебеня) камінь. Серед оброблених пісковиків найбільш часто використовується популярна бруківка.

Переваги

Багато споруд споруди підтверджують, що піщаник міцний матеріал. Він витримає перепади температур, сильний вітер, злива і інші негативні явища. Багато об’єктів з піщанику чудово збереглися, і їм по кілька сотень років.
Крім високої щільності камінь має ще і високою витривалістю. Піщаник відповідає санітарним і будівельним нормам, тому його можна спокійно використовувати. У піщанику є ще одна перевага відмінний показник стійкості до морозу, тому для багатьох проектів використання буде піщаника буде найкращим рішенням.
Там, де використовується пісковик, багато цікавих дизайнерських рішень. Його успішно застосовують для декоративного мощення або облицювання стін, бордюрів, різних декоративних елементів. Плитка з піщаника або бруківка обов’язково прикрасять ваші квіткові сади.

Піщаник для фундаменту

Камінь має унікальні природні особливості і характеристики. Він достатню міцний і може досягати 400 МПа. Це показник надійності і стійкості, тому можна впевнено закладати фундамент з пісковика.

Кладка стін

Стіни з пісковика можуть перевершувати за якістю багато інших стін, навіть з певних ультрасучасних матеріалів поступаються їм. Перевага цього натурального матеріалу для створення стін у тому, що не потрібне оздоблення.

Піщаник для облицювання

Разом з тим, не обов’язково застосовувати цей камінь тільки для будівництва будівель, можна використовувати піщаник як облицювальний камінь. Є кілька варіантів подальшого використання, можна вибрати плитняк або пиляний камінь (плитку).

Дорожки з пісковика

Досить популярним матеріалом для мощення вважається плитняк з пісковика – плоский камінь, він не піддавався подальшій обробці та відібраний за товщиною. Бруківка та плитка виготовляється з обробленого пісковику.
Ми думаємо, ви переконалися, що пісковик можна використовувати практично для будь-яких цілей. Це міцний, практичний та привабливий матеріал, який у руках господаря можна перетворити на оригінальний виріб.
Технічна, декоративна крихта характеризується рядом дрібнодисперсних порід із високою міцністю та відносною однорідністю.
Типи уламків декоративного каменю поєднуються за багатьма характеристиками та фізичними властивостями (наприклад, умовами виробництва та способами видобутку). Зносостійкість, форма та естетичні характеристики елементів, методи калібрування тощо.

Види кам’яної крихти для декору:

Основними видами крихти є кварцова, мармурова, гранітна крихта та дрібний гравій.

Протягом усього терміну служби для всіх видів характерним є:

  • Стійкість кольору
  • Ударостійкість
  • Стійкість до розмиття
  • Запобігання забрудненню ділянки
  • Не вбирає воду і є хорошим дренажем.
  • Не боїться ні високої, ні низької температури.

Застосування декоративної кам’яної крихти

У сучасній архітектурі та ландшафтному дизайні в основному використовуються такі види крихти природного каменю:

  • Крихітка (кварцова, мармурова, гранітна тощо)
  • Щоб з різних гірських порід
  • Галечник (декоративний, річковий, морський)

Сфера застосування кам’яної крихти: для художнього наповнення елементів ландшафту та дизайну інтер’єру.

Галька – круглі уламки природного каменю. Галька така сама, як і натуральний щебінь, але її перевага в тому, що вони мають практично ідеальну рівну поверхню без гострих кутів. Галька може бути природного походження чи штучна.

Морська галька

Так називають гальку, що утворилася у солоній воді під час прибою. Морська галька відносно плоска, тому що сила хвиль та їх рівномірна послідовність надають морській гальці плоскої форми.

Річкова галька

Галька, що утворилася у прісній річці. Форма гальки більш округла через більшу швидкість течії гірських річок.

Декоративна галька

Це галька, одержувана шляхом загладжування країв у спеціальному металевому барабані для обробки кутів каменю.

Основні особливості гальки:

  • Низький водопоглинаючий спосіб
Поділитися цією статтею