Назад додому
Свою популярність керамограніт набув завдяки унікальним властивостям, проте ці переваги ускладнюють процес різання плитки в домашніх умовах .

Особливості керамограніту:

  • міцність;
  • зносостійкість;
  • морозостійкість;
  • вогнестійкість;
  • естетичність;
  • довговічність;
  • екологічність;
  • гігієнічність;
  • антистатичність.

Завдяки практично повній відсутності пір у структурі матеріалу керамограніт є суперміцним, він не дряпається, не стирається, не кришиться, але саме тому його дуже важко розрізати самостійно. Як бути в такій ситуації?
Керамограніт – дуже міцний матеріал
Перш ніж починати оздоблювальні роботи, слід знати, чим розрізати, розпиляти плитку з керамограніту, щоб обробка була максимально якісною.
Чим різати плитку із крамограніту?
На початку робіт потрібно поцікавитись, чим різати, щоб робота пройшла на професійному рівні. Фахівці застосовують спеціальний алмазний інструмент – верстат із алмазними дисками. Підбираючи чим різати природний камінь, необхідно знати, що є два види алмазних дисків. Процес мокрого різання проводиться із періодичним охолодженням диска водою. При сухому різанні необхідно спостерігати, що нагріванням кола проходив рівномірно.
Вибираючи, чим розрізати плитку, також рекомендується врахувати такі технічні показники: товщину пластин та зернистість алмазного напилення. Знаючи, чим розрізати камінь, можна бути впевненим, що робота буде максимально ефективною.

При роботі з керамогранітом у домашніх умовах нерідко виникає питання – чим різати керамогранітну плитку? Цей матеріал у чомусь дуже схожий на звичайний кахель, але здебільшого має ряд разючих відмінностей. У зв’язку з цим більшість інструментів, які успішно застосовуються для нарізки кахлю, у цьому випадку зовсім не годяться.
У зв’язку з високою міцністю матеріалу для різання керамогранітної плитки підійдуть не всі інструменти

Отже, чим різати керамогранітну плитку в домашніх умовах? Ручні інструменти в цьому випадку є малоефективними. Про склоріз взагалі слід забути. Але вихід є. Насамперед варто згадати про такий інструмент, який є в арсеналі практично у кожного справжнього господаря та умільця – це болгарка. З її допомогою можна з успіхом виконати як пряме розпилювання, так і фігурний виріз.
Застосовувати склоріз для різання керамогранітної плитки не можна
Інший інструмент – плиткоріз. Він буває двох видів: ручний та електричний. Оскільки йдеться про керамограніт, скористатися краще електричним варіантом. Звичайно, місця він займе більше, ніж болгарка або його ручна альтернатива, проте ефективність роботи вражає.
Можна скористатися схожим на електроплиткоріз пристроєм, якщо вже у вас не знайшлося нічого придатного. Замініть на верстаті з циркулярною пилкою диск на діамантовий і ви отримаєте непоганий інструмент для роботи з керамогранітом.
Для тонкої роботи та фігурного різання використовують електролобзик з алмазною ниткою, їм зручно працювати, при цьому такий інструмент буде корисним і в інших сферах, не тільки для укладання плитки.
Якщо передбачається виконати нарізку великої кількості керамограніту, можна звернутися за допомогою до спеціальних фірм, які надають такі послуги. У них є все необхідне обладнання для будь-яких робіт. Для фігурного розпилу використовують метод гідроабразивного різання, але така послуга досить пристойно.

БОЛГАРКА

Болгарка – інструмент номер один, без зусиль зможе обрізати керамогранітну плитку. Для цього використовується насадка у вигляді диска з алмазним напиленням для сухого різання.
Універсальний помічник при роботі з керамогранітною плиткою – болгарка
Щоб не скосити лінію розрізу і не пошкодити плитку необхідно намітити контури крейдою, олівцем або маркером. Потім закріпіть керамограніт на стійкій поверхні. Диск встановлюється за напрямом руху болгарки.
Починайте роботу після перевірки надійного кріплення насадки. Відступіть трохи від лінії розмітки та починайте роботу. Рухайтеся плавно, сповільнюючись біля краю. Мінусом використання болгарки є великий відсоток ймовірності утворення сколів, тобто шлюбу. Особливо це актуально для глазурованої плитки. Тому краще розглянути варіант із застосуванням плиткорізу.

ПЛИТКОРІЗ

Плиткоріз, що використовується для коригування форм і розмірів надміцних матеріалів застосовується в електричному варіанті. На вигляд він є верстатом з алмазним диском. У цьому випадку рекомендується використовувати насадку для мокрого різання. На верстаті можна зручно закріпити плитку, таким чином запобігши її зсуву в процесі.
Потужна професійна модель електроплиткоріза швидко подолає великий об’єм плитки.

Як різати керамогранітну плитку за допомогою плиткорізу:

  1. Наповніть водою піддон. Це забезпечить чи
Поділитися цією статтею

НАПИСАТИ КОМЕНТАР